CLICK HERE FOR BLOGGER TEMPLATES AND MYSPACE LAYOUTS

miercuri, 4 martie 2009

Real Madrid tine cadenta

Echipa antrenata de Juande Ramos a trecut,sambata, de Espanyol
Campioana en-titre din Primera Division, Real Madrid, s-a impus, sâmbătă seară, în deplasare, scor 2-0, în faţa lui Espanyol şi s-a apropiat la patru puncte de liderul FC Barcelona, care va juca, duminică, în capitala Spaniei, cu Atletico. Artizanii succesului grupării antrenate de Juande Ramos au fost Guti şi Raul, doi dintre veteranii Realului, care au punctat în minutele 70 şi 72.

Tot sâmbătă, Sevilla a trecut în deplasare de Athletic Bilbao, cu 2-1, şi îşi consolidează poziţia a treia, care asigură participarea în ediţia viitoare a Ligii Campionilor. Gabilondo a deschis scorul pentru gazde în minutul 26, însă Kanoute a întors rezultatul prin cele două goluri marcate în minutele 40 şi 58.

Duminică se vor disputa partidele Almeria - Getafe, Malaga - Recreativo Huelva, Numancia - Deportivo La Coruna, Racing Santander - Osasuna, Sporting Gijon - Mallorca, Atletico Madrid - Barcelona, Valencia - Valladolid şi Real Betis - Villarreal.